Hong Kong SAR

Study at a city that never sleeps!


GAÜ HONG KONG

 

Hong Kong, Çin’in güneydoğusunda yer alan küçük fakat hareketli bir şehirdir. Hong Kong Adası ve Kowloon Yarımadası, dünyanın en tanınmış derin su limanlarından biri olan ünlü Victoria Limanı'nı çevreleyen kentin merkezinde yer almaktadır. Hong Kong'un ünlü siluetini görebileceğiniz ve kentsel dinamizm yaşayabileceğiniz yer burası. Büyük parklara, antik köylere, sakin sulak alanlara ve çeşitli vahşi yaşamlara ev sahipliği yapmaktadır.

GAÜ, öğrencilerine Hong Kong yerleşkesinde kısa dönemlik bölüm derslerini alma fırsatı sunarken; uzak doğunun mistik ortamında farklı kültürleri tanıma imkanı da yaratmaktadır. Öğrenciler farklı ve geleneksel bir kültürün içerisinde kendi lisans derslerini alarak eşsiz bir deneyim edinebilirler. GAÜ Hong Kong Programı,aynı zamanda gezi ve rehberli turlar ile dinamik bir kültürel tanıtma programı ile desteklenen yoğun dersler sunmaktadır.

Akademik dönemler arası tatillerinde açılan: Güz - Bahar ve Bahar – Yaz dönem tatillerinde yıl içerisinde Hong Kong yerleşkesinde düzenlenen kısa dönemlik kurslar bulunmaktadır. Kısa dönem kursları genellikle 2 haftalık programlar halinde, en fazla 2 ders alınarak gerçekleşmektedir. Program için tüm bölümlerden öğrenciler başvurabilir.Bölümlerin açılabilmesi için yeterli katılım sayısı önemlidir.

Vize şartları: Hong Kong, anakara Çin'den ayrı ve bağımsız bir göç sistemi sürdürmektedir. Bu, anakara Çin’den farklı olarak, çoğu ziyaretçinin vize almasına gerek olmadığı anlamına geliyor.

Daha fazla bilgi için lütfen http://www.immd.gov.hk/en/services/hk-visas/index.html adresini ziyaret edin.

Vize işlemleri öğrencinin sorumluluğundadır.

 Contact Us
Close

Contact Us

I want to ask about...